Wyobrażacie sobie święta bez „All I want for Christmas is you?” czy „Let is snow”? Ja również nie! To przepiękne klasyki, roztapiające nawet najtwardsze lody. 

Jednak są też takie nuty, które kryją się gdzieś na końcu playlisty, najczęściej nie zdążycie ich odtworzyć, a są warte poświęcenia tych 3 minut na przesłuchanie! 

Pokaże Wam, zatem 10 moich ukochanych, najpiękniejszych świątecznych piosenek. Bez nich nawet pierogi nie smakują tak dobrze, a karp wydaje się mieć więcej ości niż zwykle!

Przesłuchajcie tę listę a Wasze święta już nigdy nie będą takie same 🙂   

1.’The most wonderful day of the year’

Oryginał pochodzi z filmu „Rudolf Czerwononosy”. 

2.’O christmas tree’

Niemiecka pieśń bożonarodzeniowa autorstwa Ernsta Anschütza, w oryginale brzmi… ‚O Tannenbaum’ 😀 

3.’Blue christmas’

Autorem wbrew pozorom nie jest Elvis Presley, ale Billy’ego Hayes i Jaya. Jednak to Presley sprawił, że obecnie ta piosenka jest jedną z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych.  

4.’Santa Baby’

W oryginale śpiewa Eartha Kitt, natomiast autorami są Joan Javits i Philip Springer. Piosenka idealna dla każdej kobiety – Kitt wymienia w niej prezenty, które mogłaby dostać od Mikołaja np. jacht, biżuterię 😉

5.’Drummer boy’

Autorką jest Katherine K. Davis, piosenka nawiązuje do legendarnej opowieści o małym chłopcu, który nie mając nic do złożenia w darze Dzieciątku, za zgodą Matki Bożej, zagrał na bębenku. 

6.’Baby it’s cold outside’

Piosenka napisana przez Frank Loesser, dla duetu: głosu żeńskiego i męskiego. Autor wykonał go wraz z żoną podczas jednej ze świątecznych uroczystości. 

7. ‚We need a little Christmas’

Oryginalnie utwór został zaprezentowany w musicalu ‚Mame’ Jerrego Hermana. Uwielbiam go słuchać bez względu na porę roku, ponieważ często mam wrażenie, że „potrzeba mi trochę świąt” 😉 

8. ‚God Rest Ye Merry, Gentlemen’

Angielska kolęda z XIX w., jej autor pozostaje nieznany. Obecnie istnieją dwie oficjalne, polskie wersje – „Niech Bóg dziś pokój ześle wam” oraz „Bóg wciąż najmilsi przy nas jest”.

9.’Away in manger’

Angielska kolęda z XIX w., obecnie nadal bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Jej tekst na przestrzeni wieków mocno się zmienił.

 

10.’Here comes Santa Claus’

W oryginale  zaśpiewana przez Gene Autry. Pierwsza wersja trafiła na miejsce 10 najlepszych popowych piosenek i od 1947 roku była wielokrotnie „odświeżana”, jak możecie to zobaczyć  poniżej 😉 

 

Przyznajcie się ile na 10 piosenek znaliście? Piszcie koniecznie w komentarza! 

Chętnie posłucham także Waszych propozycji na świąteczną playlistę! 🙂 

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
malg0cziMikaMateusz WodnikUrszula Żarczyńska Recent comment authors
Mika
Gość
Mika

Tak miałam nadzieję, że zobaczę tak Pentatonix!

Mateusz Wodnik
Gość

Po prostu uwielbiam „Santa baby” oraz „Baby it’s cold outside”. A z całego serca mogę polecić, myślę że mniej znaną świąteczną piosenkę, szczególnie dla osób podchodzących z nieco większym dystansem do świąt (chyba same początki kariery Palomy):

Urszula Żarczyńska
Gość

Znam wszystkie <3 Piosenki świąteczne to najlepsza rzecz na świecie! <3
Jednak wersji PENTATONIX nie znałam, a jest po prostu magiczna! <3
Na youtube kanał "La Belle Musique" stworzył w wersji life piosenki świąteczne, SZCZERZE POLECAM! <3