Z okazji Dnia Kobiet, specjalny post, poświęcony w 100% płci pięknej. Przedstawię Wam 5 wspaniałych Pań, które inspirują mnie przez cały czas, stanowią wzór do naśladowania i uczą jak być świadomą, dobrą, mądrą kobietą. 

Zapraszam do lektury 🙂 

 

MAMA

Kobieta jedyna w swoim rodzaju – mama. Moja więź z mamą to wyjątkowa relacja – pełna zgrzytów i niedopowiedzeń, ale też długich rozmów przy lampce białego wina, wspólnych wyjazdów czy zakupów.

To właśnie mamie „podkradałam” pierwsze ubrania, żeby móc się stroić przed lustrem. Szminki, tusze, pudry, które były w zasięgu mojej ręki również należały do Niej. Jako dziewczynka marzyłam, żeby w przyszłości być taka jak Ona. 

Zawsze była dla mnie ogromnym wzorem i uosobieniem klasy, dobrego smaku, stylu. Ale też symbolem kobiety odważnej, twardo stąpającej po ziemi, która zawsze wie czego chce i przeważnie to dostaje 😉 

Dziękuję Ci, mamo, że nauczyłaś mnie jak być niezależna, to dzięki Tobie, nie boję się dziś mówić tego co myślę. 

 

TAMARA GONZALEZ PEREA

Blogerka, dziennikarka, stylistka, youtuberka, w sieci znana jako Macademian Girl.

Co sprawia, że od kilku lat nie mogę od niej oderwać wzroku, śledzę wszystkie media społecznościowe, wywiady, wydarzenia w których bierze udział?

Odpowiedź jest prosta: jest Panią własnego losu, co niezwykle mi imponuje.  

Studiowała, pracowała i w tym czasie prowadziła swojego modowego bloga – latała z jednego spotkania na drugie, próbowała pogodzić masę obowiązków i nigdy nie szukała wymówek. To co osiągnęła w tej chwili (skończone studia, własna firma, popularność w sieci etc.) to efekt jej ciężkiej pracy, elastyczności i sprytu. Powiedzcie mi jak nie podziwiać takiej kobiety? 😉 

Tamaro dziękuję Ci za to, że pokazujesz mi każdego dnia, jak dojść do sukcesu i jak w tym wszystkim nie stracić swojej oryginalności!

post na dzień kobiet

 

HELENA BONHAM CARTER 

Brytyjka, która ma w sobie więcej talentu i pasji, niż nie jeden mężczyzna. Piękna aktorka, znana ze swojego oryginalnego stylu, pracowitości i konsekwencji zarówno na planie, jak i w życiu.

Podziwiam ją za to, że nie boi się być sobą. Nieważne ile ma lat, ile zmarszczek jej przybyło, czy ile kilogramów pokazuje waga – widać, że jest kobietą, która zna swoją wartość i kocha siebie taką jaka jest. 

 

helena kobieta którą podziwiam

 

LAURA WASSER

Niesamowicie inteligentna, sprytna, pracowita i piękna prawniczka. Na sali sądowej nie ma sobie równych. Jej specjalnością są rozwody, a na swoim koncie ma już sprawy między innymi Toma Cruise’a, Stevena Spielberga, Angeline Jolie, Kim Kardashian itd. 

Dlaczego jest kobietą, którą podziwiam?

Ponieważ ma w sobie wiele cech, które wzbudzają mój szacunek od profesjonalizmu w życiu zawodowym po gospodarność.

Nie chciałabym, żeby teraz ktoś uznał, że imponuje mi skuteczność rozwodów, które prowadzi Pani prawnik 😉 Moje zainteresowanie zdobył przede wszystkim fakt, że skończyła Ona niezwykle wymagające studia i w 100% korzysta teraz z wiedzy, którą zdobyła. Dodatkowo robi to w sposób bardzo umiejętny i rzetelny. 

 

kobiety które podziwiam

 

MOJA NAJLEPSZA PRZYJACIÓŁKA

Z Krysią poznałyśmy się dopiero na studiach (mimo że wiele osób jest przekonanych, że przyjaźnimy się od podstawówki) i od razu „zaiskrzyło”. Bardzo szybko ze znajomych, stałyśmy się świetnymi koleżankami, a potem najlepszymi przyjaciółkami. 

Krysia – niezwykle zdolna i ambitna studentka, zabawna, inteligentna, ale co tak naprawdę sprawia, że wyróżnia się na tle innych kobiet i musiała znaleźć się w tym poście? Jest wzorową przyjaciółką. Codziennie uczy mnie, jak być wyrozumiałą, cierpliwą, uważną i dobrą, w stosunku do innych. Ale też, to właśnie dzięki Niej zrozumiałam, zaakceptowałam i pokochałam siebie. 

Życzę sobie i Wam takiej przyjaciółki, której będzie można zadedykować słowa Kubusia Puchatka (z książki Alana Alexandra Milne):

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.” 

 

 

Piszcie koniecznie w komentarzach, które kobiety Wy podziwiacie, kto jest dla Was wzorem – najlepsza przyjaciółka czy słynna aktorka?  🙂

25
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Jak spełniłam swoje marzenie i poznałam moją idolkę - Macademian Girl?malg0cziKarolaMonikaKolorowa Zuzita Recent comment authors
trackback

[…] Ci, którzy obserwują bloga od jakiegoś czasu czy znają mnie osobiście wiedzą, że jedyna blogerka, która wzbudza we mnie tyle pozytywnych emocji, uznanie i szacunek to właśnie Tamara Gonzalez Perea. Dlaczego jest dla mnie wzorem, możecie przeczytać w poście 5 kobiet które podziwiam.   […]

Karola
Gość

Ja także mam kilka kobiet, które są dla mnie inspiracją, u mnie również jedną z nich jest mama 🙂
https://fasionsstyle.blogspot.com/