W jaki sposób przechowywać zdjęcia – album tradycyjny czy fotoalbum?

Po powrocie z tegorocznych wakacji, pierwsze co zrobiłam, to zabrałam się za kopiowanie zdjęć na dysk w komputerze ??‍?

Teraz pytanie: Co mogę zrobić z ich znaczną ilością? 

Wrzucić do folderu „zdjęcia z wakacji 2018” i zapomnieć? Nieee…❌ Czas, aby ujrzały światło dzienne!?

Dlatego też, porzuciłam coroczny rytuał wywoływania pojedynczych zdjęć i postawiłam na coś nowoczesnego. Fotoalbum i fotoksiążka – postanowiłam iść z duchem czasu. 

fotoalbum czy album tradycyjny

 

TRADYCYJNE WYWOŁYWANIE ZDJĘĆ – CZY TO MA SENS? 

Każdego roku wywołuję ok. 200 zdjęć u fotografa. Dlaczego mi na tym zależy? Dlatego, że wbrew pozorom jestem tradycjonalistką! Nauczyli mnie tego moi rodzice. Oni zawsze wywoływali zdjęcia, które przechowywali w rodzinnym albumie, a ja poszłam w ich ślady ?

Niestety od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć dobrego fotografa, który nie tylko będzie atrakcyjny cenowo, ale też będzie znał się na swoim fachu. Prawda jest taka, że teraz mało kto już wywołuje zdjęcia i dlatego też cena takiej usługi potrafi być KOSMICZNA!?

Decyzję o porzuceniu fotografów podjęłam tak naprawdę rok temu, gdy musiałam reklamować usługę. Wyobrażacie sobie, że na połowie moich zdjęć ludzie mieli pomarańczowe twarze?!? 

Musiałam znaleźć alternatywę… 

 

CZY POSIADANIE ZDJĘĆ TYLKO NA KOMPUTERZE TO DOBRY POMYSŁ? 

Pewnie część z Was zastanawia się teraz, czy nie mogę przechowywać swoich fotek po prostu na dysku twardym – NIE, NIE MOGĘ! 😀 Sami pewnie macie w rodzinie osoby, które nie korzystają z komputera ??????

Gdy jadę do moich bliskich przeważnie zabieram album, aby móc pokazać im gdzie byłam i co robiłam w ostatnim czasie. Co więcej, nie ufam w 100% elektronice! Nasz ukochany laptop ma także „datę ważności” i jego dni są tak naprawdę policzone. Miałam już sytuację, gdy cała pamięć komputera przepadła. Czy było mi żal straconych zdjęć? Bardzo. Ale myślę, że jeszcze bardziej byłabym zła teraz, gdy robię naprawdę masę fotografii i muszę mieć pewność, że część z nich „ocaleje” ??

 

OD CZEGO ZACZĘŁA SIĘ MOJA PRZYGODA? 

Do archiwizacji swoich zdjęć wybrałam dwie formy – fotoksiążkę i fotoalbum. Stworzyłam je na stronie Uwolnij Kolory. 

fotoalbum czy album tradycyjny blog

Jestem osobą, która często ulega emocjom i kupuje coś, co nie do końca jest sprawdzone i polecone! Przeważnie nie jestem z takich zakupów zadowolona i tak też było z moją
pierwszą fotoksiążką od przypadkowego fotografa… Zamówili ją moi rodzice z pół roku temu – zdjęcia były niewyraźne, trochę pikselowe, dziwnie matowo-nienaturalne i cała oprawa wyglądała dość tandetnie! ?

Dlaczego możecie bez obaw zacząć projektować swoją fotopamiątkę na Uwolnij Kolory? 

Dlatego, że już je dla was sprawdziłam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć jedno – JEST M O C! To co do mnie przysłano jest słownikową definicją porządnej fotoksiążki i świetnego fotoalbumu! 

?

FOTOKSIĄŻKA – CO TO JEST? 

Moją przygodę z fotopamiątkami zaczęłam od fotoksiążki.

Zdecydowałam się na nią dlatego, że mamy aż 5 formatów do wyboru. Dla mnie najkorzystniejszy był A4 pion, ale każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie ?

Kolejną interesującą opcją jest możliwość wybrania maksymalnie aż 160 stron! Gdybym się uparła to wszystkie moje zdjęcia z wakacji mogłabym zamknąć w jednej takiej fotoksiążce – niesamowite! ?

fotoksiążka fotoalbum

Gdy już rozpoczniecie projektowanie fotoksiążki to zaskoczy was mnogość formatów, ilości stron, wstawek…?

Na sam koniec dochodzicie do kolejnego ważnego punktu, czyli „dodatków” dostępnych z poziomu koszyka. To one poprawią wygląd Waszych zdjęć, zmienią okładkę z błyszczącej na matową, czy usuną logo firmy. Część z nich jest jest płatna, ale nie są to duże pieniądze np. 6 czy 7 zł ?

Osobiście polecam Wam laminat matowy i usunięcie logo – mam wrażenie, że wtedy całość staje się bardziej elegancka. Natomiast, kompletnie nie przypadła mi do gustu okładka z
 gąbką! Pamiętajcie, jednak, że w tej chwili doradzam Wam zupełnie subiektywnie. Nie zawsze
 przecież to, co sprawdza się u mnie przypadnie Wam do gustu!♥️

 

FOTOALBUM – CO TO JEST? 

Fotoalbum czyli przyrodni brat fotoksiążki. Są do siebie podobne, ponieważ obie mają ten sam cel – w przystępny sposób prezentują Nam zdjęcia. Natomiast, fotoalbum składa się z usztywnionych kart, a zdjęcia drukowane są na papierze fotograficznym, a nie na papierze kredowym (tak jak w przypadku fotoksiążki). Postaram się Wam pokazać strukturę tych dwóch przedmiotów na zdjęciach: 

projektowanie fotoalbumu i fotoksiążki

Spójrzcie teraz na panoramę… 

fotoalbum i fotoksiążka Uwolnij Kolory

W fotoksiążce stracimy trochę zdjęcia jeżeli będziemy chcieli wydrukować je na dwóch stronach. Takiego problemu nie będzie natomiast przy fotoksiążce! Spoory plus! ??

Po wyborze szablonu decydujecie, który z 3 formatów wybrać (od najmniejszego – 15×15, do
 największego – 25×25). Ten który ja mam to 20×20. 

Następnie wybieracie sobie ilość stron. Zasadnicza różnica w stosunku do fotoksiążki, to maksymalna ilość stron. W fotoalbumie może ich być maksymalnie 40 ?

 

PROJEKTOWANIE – KREATYWNOŚĆ W PIGUŁCE 

Zarówno w przypadku fotoalbumu, jak i fotoksiążki po wybraniu sobie szablonu, ilości stron,
formatu przechodzimy do najważniejszego punktu programu, czyli… PROJEKTOWANIA! ?

Wykorzystujemy do tego specjalny edytor, na stronie Uwolnij Kolory, który proponuje Nam: – tła
– kliparty dostosowane do różnych okazji
– układy zdjęć
– maski
– ramki 

szablon Uwolnij Kolory do projektowania

Muszę jeszcze uspokoić tych, którzy nie czują się artystami i woleliby, aby kreator „narzucił” im jakiś plan działania, a oni tyko troszkę go zmodyfikują. Takie rozwiązanie jest możliwe! ??

Po wybraniu konkretnej fotopamiątki, jej wielkości i ilości stron będziemy mogli zdecydować się na któryś z dostępnych motywów np. podróżniczy, dziecięcy etc. Dzięki temu, edytor pokaże Nam najkorzystniejsze układy, sam dobierze tło i dodatki – ekstra, prawda? ♥️

Namawiam jednak do pobawienia się kreatorem i stworzenia własnego, niepowtarzalnego fotoalbumu. Mi to zajęło kilka dni i ciągle czuję niedosyt ?

 

PODSUMOWANIE 

Wiecie, co jednak jest najlepsze w całym projektowaniu/wybieraniu itp.? To, że kreator na stronie Uwolnij Kolory pozwala uniknąć błędów z późniejszym wydrukiem.

W momencie, gdy chciałam wstawić zdjęcie, które po wydrukowaniu okazałoby się niewyraźne, pełne szumów, rozmazane, albo wstawiałam napis, który wychodził po za ramkę, program od razu wyświetlał czerwony, ostrzegawczy komunikat o prawdopodobnym błędzie.

Dzięki temu macie pewność, że wasza praca nie pójdzie na marne i to co widzicie na ekranie komputera, rzeczywiście będzie tym co otrzymacie ?

 

OKAZJA ZA OKAZJĄ! 

Wyobraźcie sobie, że wasi rodzice mają 30 rocznicę ślubu, to idealna okazja aby podarować im coś wyjątkowego.

Jak myślcie, co byłoby najlepsze? Oczywiście, że świetnie sprawdzi się w takiej sytuacji właśnie fotoksiążka lub fotoalbum. To nieszablonowy prezent prosto z serca♥️ Sprawi radość obdarowanym, którzy na pewno niejednokrotnie do niego wrócą

fotoalbum i fotoksiążka z Uwolnij Kolory kupon

Wystarczy zebrać zdjęcia, odpalić stronę i ponieść się wodzy fantazji. Jestem przekonana, że rodzina zapieje z zachwytu (zwłaszcza, że album możecie dostosować do preferencji i upodobań obdarowanego np. aplikując styl nowoczesny czy tradycyjny) 

Proszę nie mówcie nic mojej mamie, ja już wiem co dostanie na Dzień Matki ?

 

Jeżeli nadal zastanawiacie się nad tym, czy zainwestować w swój fotoalbum to myślę, że mały rabat będzie dobrym argumentem „za” ?

Macie tutaj 15% rabatu – kod: MALGBLOG.

Działa na fotoksiążkę w formacie A4 (40 stron). Kupon ważny jest do 10.12.2018 – do tego momentu możecie spokojnie składać zamówienia i wtedy na 100% otrzymacie je do świąt! ?

To co, kto właśnie znalazł idealny, świąteczny prezent?  

Dodaj komentarz

avatar