Każdy ma jakieś hobby, jedni zbierają znaczki inni pocztówki, ja natomiast „choruję” na… Obagi 😀 Przygoda z tymi torebkami zaczęła się jakoś w 2 liceum, gdy pierwszy raz je zobaczyłam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obag to nazwa firmy, która swój debiut miała w Mediolanie, w 2009 roku. Początkowo na rynek wypuszczono jedynie zegarki, natomiast, w tej chwili produkowane są już torebki, portfele, buty, a w niedalekiej przyszłości pojawią się także lampy(!?) i małe meble (!?!?). Wszystko to, natomiast ma jedną cechę wspólną – projetkowane jest z tworzywa Eva.

 

 

 

 

Posty dotyczące Obagów będą się pojawiać dość często (moja wiedza w tym zakresie <nie chwaląc się> jest naprawdę pokaźna 😉 ) dlatego warto, żebym się nią podzieliła 😀

Pierwszego Obaga kupiłam w 2015 roku, od tego czasu, sukcesywnie nabywam kolejne aż doszłam do kolekcji 8 sztuk – każda z nich w innym modelu i kolorze.

Jeżeli po przeczytaniu tego uważasz, że jestem Obagową-maniaczką,…MASZ 100% RACJI! 

 

PRODUKTY

Obag to nie tylko torebki, co już sobie wyjaśniliśmy wcześniej 😉 Osobiście nie miałam okazji używać innych produktów, natomiast, znam bardzo dużo osób, które polecają Oshoes (o których również marzę), a także oclock. Ludzie cenią je  za uniwersalność, ale zarazem oryginalność i możliwość personalizacji.

Do wyboru mamy zatem:

  1. okulary – Osun
  2. portfele  – Ohug
  3. bransoletki – Obracelet
  4. zegarki – Oclock
  5. opakowania śniadaniowe – Oeat
  6. buty – Oshoes
  7.  i zapewne już niedługo wiele wiele innych produktów! 😀

 

GDZIE KUPIĆ?

Obaga możecie kupić na kilku stronach internetowych np. https://www.obagstore.pl lub https://www.obag.eu, http://www.lemboshopping.it/home/evlembos/public_html/index.php

Sa to strony sprzedające wyłącznie oryginalne produkty, z możliwością ich zwrotu i reklamacji. Dodatkowo w kilku polskich miastach pojawiły się już punkty z produktami obaga. Dobrym posunięciem jest także zakupienie go za granicą – wybór jest ogromny, wiele starych modeli czy kolorów znajduje się właśnie na zachodzie, nowości również pojawiają się w Polsce z dużym opóźnieniem, a we Włoszech czy Francji są już od dawna.

Z moich 8 sztuk, mam 2 „Włochów”, jednego „Francuza” oraz jednego „Niemca”  😉

 

CENA

Cena produktów jest bardzo zróżnicowana.

Body są zawsze w granicach 139-189zł. Za najtańszą i zarazem najmniejszą wersję – Opocket – zapłacimy zaledwie 59zł.

To jednak nie koniec naszych wydatków, do body potrzebujemy jeszcze organizera oraz uchwytów, ewentualnie wedle uznania opaski/łańcuszka/pompona. Tutaj ceny niestety zbijają często z nóg – zwłaszcza futerek, które osiągają kwoty ok.250zł 🙁

Uważam, natomiast, że całkiem przyzwoicie cenowo, wyglądają bransoletki, zegarki oraz okulary! Tutaj ceny są do ok.100zł, dodatkowym plusem jest to, że te produkty (prócz biżuterii oczywiście) składają się z dwóch elementów, dlatego nie będzie to (jak w przypadku Obaga – body) wiązało się z wieloma dodatkowymi wydatkami.

 

PERSONALIZACJA

Obag to torebka, która codziennie może wyglądać inaczej. W sklepie czeka na nas masa uchwytów, różnych organizerów, pomponów, opasek, w które możemy ubrać naszego Obaga. Dlatego też uważam, że Obag jest niesamowicie uniwersalny i sprawdzi się w każdej sytuacji. W zimie kupujemy mu futrzaną opaskę, w lecie ją ściągamy i zakładamy naturalne liny i tak powstaje letni look.

Identycznie sytuacja kształtuje się z okularami oraz zegarkami. Te drugie sprzedawane są w ten sposób, że osobno kupujemy tarczę i oddzielnie pasek – zatem możemy codziennie wybierać inną kolorystykę.

Nie inaczej będzie z butami – Oshoes oraz Odrillas – których podeszwy wykonane są z tworzywa Eva, natomiast, ozdoby w postaci wstążek, futerek, chwostów można wybrać jakie tylko chcemy.

 

 

TWORZYWO

Jak już wspominałam, firmę Obaga charakteryzuje to, że każdy z produktów jest zrobiony z tego samego tworzywa, czyli gumy Eva. Nad plusami i minusami tego materiału rozwodzić się będę za jakiś czas w osobnym poście.

Teraz jedynie mogę wspomnieć, że jest on wytrzymały, łatwy w utrzymaniu, ale też posiada kilka istotnych wad np. rysuje się!

 

UNISEKS

Jestem bardzo mile zaskoczona, że firma Obag pomyślała również o Panach! 😀 Teraz produkty takie jak Oclock, Ohug oraz Oglass można kupić zarówno w wersji męskiej jak i damskiej. Może właśnie znalazłyście pomysł na prezent, dla swojej drugiej połówki? 😉

Świetnym rozwiązaniem dla prawdziwych facetów będzie Ofolder czyli idealna torba na laptopa. Jest pojemny, poręczny i bardzo męski, ale za to stylowy – czego chcieć więcej? 😉

 

 

To jak, kupujecie sobie coś z obaga czy czekacie na dalsze posty? Dawajcie znać w komentarzach 😀