Pantone, jak co roku ogłasza kolor, który będzie motywem przewodnim na następne 12 miesięcy. Kiedyś ta firma znana był tylko w branży poligraficznej, a obecnie mocno oddziaływuje na modę i stała się wręcz desygnatem koloru. 

 

  W zeszłym roku Nasze oczy cieszył Ultra Violet. Zauważyliście może kolekcję Reserved, która z niewyjaśnionych przyczyn była prawie cala fioletowa? To właśnie wpływ Pantone!??

kolekcja fioletowa Reserved

Reserved

 

KOLOR TEGO ROKU TO…

LIVING CORAL. 

Nic Wam to nie mówi prawda?? Mi też nie mówiło, do momentu aż nie zobaczyłam tego zdjęcia:

kolor roku Pantone

Living coral to piękny, żywy, soczysty czerwono-pomarańczowy kolor, nawiązujący swoją barwą do koralowców. Ma lekkie złote refleksy, tak jak jego podwodny pierwowzór 

Dlaczego wybór padł właśnie na niego? To z powodu przytłaczającej ludzkość cyfryzacji i technologii – w świecie w którym oddziaływuje na Nas tyle bodźców zapominamy o tym co naturalne i prawdziwe.

Living coral ma zatem, symbolizować szczęście, optymizm, „komfort i umiejętność dryfowania w ciągle zmieniającym się środowisku” – jak tłumaczy instytut Pantone. 

Drogie Panie, macie coś w tym kolorze?Sprawdźcie w szafie i dajcie koniecznie znać! Ja niestety będę musiała czegoś poszukać w sklepach, ale jak to się mówi – każdy pretekst do zakupów jest dobry!?

Dodaj komentarz

avatar